Sikiş
Bugun...
SON DAKİKA

Beni Endişelendiren...!

 Tarih: 19-07-2020 01:17:00
Volkan Yaşar Berber
Zamane dış şer odakların hesap edemediği, tezgah çalıştırılmadan once tezgahın dönüş yönü mutlaka kontrol edilememesi idi kanımca, misyonerlerinde zaafiyete uğramasına sebeb bu ve bunun gibi hazırlıksız yakalanmalısıdır. Sana ve bütününe hizmet etmediğini anladığında var olan tüm inandıklarını şiddetle kırma düşüncesi ile yetinilmez, benliğini saran fikriyatla çatışmaya başlar insan.Belli belirsiz zamanlarda gelişen olaylarda sahte Osmancılık fikri zafiyetlerine şahit oldukça maalesefbir üzüntü boğuyor benliğimi, Geçmiştede olduğu gibi Türk milletinden gizlenmiş tarihi hakikatleri,zorlu ve yorucu çalışmalardan sonra kurgunun anlamını ve doğuracağı sonuçlarla erişilenlereönyargısız kabullenmek erdemliliği gösterebilecekmiyiz.? Beni endişelendiren... İdeolojini, amacını ve potansiyelini yanlış anlamak ve tüm bunlarla birlikte boşa geçen zamanını harcamaktan öte, bu zamanı verimli kullanarak öz’de olana ulaşma çabasını içeren araştırmacı ve tartışmacı yanını keşfedersin. İnsan insanı tanımadıkça ne kendine ne başkasına yardımcı olabilir.
 
Dünya da insanlar daima öncü rol atılır sebebli sebebsiz bir savaşın ortasına bir çoğu henüz kavrayamadan başrolde oynar, oynar ki sonunun nasıl biteceğini bilemeden şu an yaşadığımız gibi.Emperyalistlerin İslamsız iki asırlık İslamsız bir dünya ve kendilerinin var olabilmeleri içinde ilmi ile alim olan alimlerin, uyaran aydın ve münevverlerin, etkisizleştirilmeleridir. Kendisine gösterilen sahte sevgi ile coşturulanlar kısa sure sonra hüsrana uğrayacaklarını göremezken geri dönüşü olmayan hatalara imza atmaktadırlar. Beni endişelendiren..İhanet ve rezaletlerini çok iyi bildiğimiz mihraklar zehirli propagandalarıyla gençlerimizi etkileyerek ailelerinden ve zamanla toplumdan ayırarak şer işlerine alet yaptıkları gibi gerçek benliğini artık geri getiremeyecek yola sürüklerler. İnsanoğlunun kaçınılmaz sonu gibi gösterilen kurguların ifratla tefrit arasında bocalama olduğu aşikardır. Siyasi ve dini sebeblerden ötürü bilhassa kışkırtılan toplumlar her an için patlamaya hazır bulundurulurlar ki medya ve basınca beslenilirler.
 
İlahi adalet ne zaman tecelli eder beklerken pek çoğumuz zihinlerdeki boşluğu dolduramadan kendini yıpratır.Görünen köy kılavuz istemez misali tarihle oynayanlar insanoğluna cephe almıştır. Gezegenimizde yaşanan soğuk savaşın ne gibi akibetlere sebeb olacağını bilmezken bilinçsizce yapılanların sonuçlarına hazırmıyız..? Beni endişelendiren.
  Bu yazı 3757 defa okunmuştur.
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
  HABER ARŞİVİ
  HAVA DURUMU
resmi ilanlar
GAZETEMİZ
  ANKET Tüm Anketler
Bu Pazar Seçim Olsa Hangi Partiye Oy Verirdiniz?
  NAMAZ VAKİTLERİ
nöbetçi eczaneler
  HABER ARA
YUKARI