X 20

Salomon Cappadocia Ultra-Trail 2021’in basın toplantısı yapıldı

Türkiye’nin en ikonik bölgelerinden Kapadokya’da, Argeus Travel and Events tarafından Salomon’un isim sponsorluğunda, yedinci kez gerçekleştirilecek Salomon Cappadocia Ultra-Trail 2021, yarın 2 bin 500’ünde sporcunun katılımıyla başlayacak. 
 Tarih: 15-10-2021 21:00:00
Salomon Cappadocia Ultra-Trail 2021’in basın toplantısı yapıldı
Türkiye’nin en ikonik bölgelerinden Kapadokya’da, Argeus Travel and Events tarafından Salomon’un isim sponsorluğunda, yedinci kez gerçekleştirilecek Salomon Cappadocia Ultra-Trail 2021, yarın 2 bin 500’ünde sporcunun katılımıyla başlayacak. 

64 ülkeden binin üzerinde yabancı sporcunun da parkura çıkacağı organizasyon kapsamında üç farklı yarış yapılacak. 38 km’lik Salomon Cappadocia Short-Trail (CST) ve 63 km’lik Salomon Cappadocia Medium-Trail (CMT) ile birlikte organizasyonun ana yarışı ise 119 km’lik Salomon Cappadocia Ultra-Trail (CUT) olacak.  


İLK KEZ TAKIM YARIŞLARI KOŞULACAK  


Ayrıca bu yıl ilk kez Salomon Cappadocia Ultra-Trail kapsamında “Cappadocia Team Games” ismiyle takım yarışları da koşulacak. Bayrak yarışı konseptinde organize edilecek olan Cappadocia Team Games, her bir takım üyesinin 38 km veya 63 km parkurlarının bir bölümünü koşarak, bu heyecana ortak olmalarına imkan tanıyacak.  


Ürgüp ve çevre bölgeler için yaklaşık 25 milyon TL’lik ekonomik katkı yaratacak organizasyonun basın toplantısı ve elit atlet tanıtımı ise Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel, Ürgüp Kaymakamı Mehmet Maraşlı, Ürgüp Belediye Başkanı Mehmet Aktürk, Argeus Travel and Events Sahibi Aydın Ayhan Güney, Amer Sports EMEA Bölgesi Genel Müdürü Ceylan Ateş, Salomon Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Atilla Kuduoğlu, sponsor marka temsilcileri ve medya mensuplarının katılımıyla Yunak Evleri Kapadokya Kaya Otel’de gerçekleştirildi.

İNCİ SEZER BECEL: SALOMON CUT’A EV SAHİPLİĞİ YAPMANIN MUTLULUĞUNU YAŞIYORUZ  


Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel, organizasyonla ilgili görüşlerini şu şekilde ifade etti: “Olağanüstü doğal güzellikleri ve emsalsiz tarihi ile UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Kapadokya’da gerçekleşecek olan Salomon Cappadocia Ultra-Trail organizasyonuna ev sahipliği yapmanın ve değerli sporcularımızı kentimizde ağırlamanın mutluluğunu yaşıyoruz.  


Peribacaları, kayalara oyulmuş yerleşim yerleri, açık hava müzeleri ve yeraltı şehirleriyle her yıl milyonlarca yerli ve yabancı turiste ev sahipliği yapan Nevşehir; her yıl turizm, tanıtım, kültürel ve spor gibi birçok alanda çeşitli organizasyonlara ev sahipliği yapmaktadır. Organizasyonun gerçekleşeceği gün, yarışın sağlıklı bir şekilde tamamlanabilmesi adına tüm parkurlarda yetkili birimlerimiz ile tüm tedbirler alınacak ve tüm birimlerimiz yarış sona erene kadar hazır vaziyette görevlerine devam edeceklerdir. İlimizde gerçekleştirilecek olan organizasyonun hazırlık aşamasında katkı sağlayan tüm kurum ve kuruluşlarımıza ve emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyor, yarışmaya katılan tüm sporcularımıza başarılar diliyorum.”   


MEHMET MARAŞLI: BU ORGANİZASYONUN UZUN YILLAR BÖLGEMİZDE DEVAM ETMESİNİ DİLİYORUM 


 Ürgüp Kaymakamı Mehmet Maraşlı, toplantıda şunları söyledi: “2020 yılında iptal etmek zorunda kaldığımız organizasyonumuzu bu yıl yine aynı heyecan ve istekle gerçekleştirmek adına Kaymakamlığımız olarak desteğimizi sürdürerek, bölgemize milyonlarca TL katkı sağlayan bu organizasyonu gerçekleştirdikleri için Argeus Travel and Events’e, Aydın Ayhan Güney’e ve ekibine teşekkür ediyoruz. Özellikle turizm hareketliliği sağlayacak bu organizasyonun uzun yıllar bölgemizde devam etmesini diliyorum.” 


MEHMET AKTÜRK: SALOMON CUT BÖLGEMİZE VE ÜLKEMİZE DEĞER KATMAYA DEVAM EDİYOR  


Ürgüp Belediye Başkanı Mehmet Aktürk basın toplantısında şu açıklamaları yaptı: “Dünyanın en gözde organizasyonları arasına giren, her geçen yıl daha da büyüyen, bu yıl yedincisi gerçekleşen Salomon Cappadocia Ultra-Trail, Ürgüp’ümüz başta olmak üzere bölgemize ve ülkemize değer katmaya devam ediyor. Tüm dünyayı etkisi altına alan pandemi süreci bu tarzda birçok sportif ve kültürel organizasyona olumsuz etki etmiştir. Ama neredeyse hiç etkilenmeyen bir organizasyonla karşınızdayız. Tüm olumsuzluklara rağmen beklenilenin üzerinde bir talep ile karşı karşıyayız. Elbette bu başarılı bir çalışmanın neticesidir. Bu başarı hikâyesinde Ürgüp halkımızın, Belediyemizin ve kurumlarımızın gayretiyle birlikte, Aydın Ayhan Güney Bey ve Argeus Travel and Events çalışanlarının, profesyonel ve fedakarca çalışmalarının sonucu ile ortaya çıkmıştır. Ürgüp’ümüzde uzun yıllardır hep başarılı organizasyonlara imzalar atmış, Aydın Ayhan Güney Bey ve ekibine şahsım ve Ürgüplü hemşerilerim adına sonsuz şükranlarımı sunuyorum.” 


AYDIN AYHAN GÜNEY: KATILIM SAYISI BEKLENTİLERİMİZİN ÜZERİNE ÇIKTI  


Covid-19 salgını ile ilgili uluslararası seyahat kısıtlamalarına rağmen katılımcı sayılarından çok mutlu olduklarını belirten Aydın Ayhan Güney görüşlerini şu şekilde ifade etti: “Covid-19 salgını ve kısıtlamalar sebebiyle verdiğimiz bir yıllık aranın ardından UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde Kapadokya’da yarışımızı yedinci kez gerçekleştirecek olmaktan dolayı gururluyuz. Bizi gururlandıran bir başka olgu ise katılımcı sayısının yüksekliği oldu. Açıkçası beklentilerimizin üzerine de çıktık. Eğer İtalya gibi Uzak Doğu ülkeleri gibi noktalarda karantina uygulamaları olmasaydı katılımcı sayımız 3.000’in üzerinde olacaktı. Yarışla ilgili tüm hazırlıklarımızı tamamladık ve artık start saatlerini bekliyoruz. Organizasyonumuzun daha da coşkulu şeklinde geçmesi adına tüm Ürgüp halkını Ürgüp Meydanı yakınlarındaki start noktamıza da bekliyoruz. Sporcuların, sporcu yakınlarının, görevli ve gönüllülerin, medya mensuplarının ve bölge halkının sağlığını korumak adına Covid-19 salgını ile ilgili tüm tedbirleri de titizlikle takip edeceğiz. Bir kez daha sporculara sorunsuz ve keyifli bir yarış deneyimi sunarak ülkemizi ve bölgemizi başarıyla temsil edeceğiz.”

CEYLAN ATEŞ: SALOMON CUT KÜRESEL YARIŞ DÜNYASINDA ÇOK SAYGIN BİR YERE SAHİP  


Bünyesinde Salomon ile birlikte dünyaca ünlü spor giyim markalarını barındıran ve sektörüne liderlik eden Amer Sports’un EMEA Bölgesi Genel Müdürü Ceylan Ateş ise basın toplantısında şu şekilde konuştu: “Bu değerli organizasyon için bir kez daha Kapadokya’da olduğumuz için çok mutluyuz.  Salomon Cappadocia Ultra Trail, küresel koşu dünyasında çok saygın bir yere sahip. Bu sebeple Amer Sports markalarından Salomon ile birlikte isim sponsorluğumuzun sürmesinden dolayı çok mutluyuz. Ayrıca bu yıl da Salomon Koşu Takımı’ndan elit yabancı sporcular desteğimizle Kapadokya’da olacaklar. Salomon Cappadocia Ultra Trail ile birlikte Türkiye için yarattığımız değerden çok mutluyuz. Sponsorluk anlaşmamızı gelecek 5 yılı kapsayacak şekilde daha da uzattık. Ultra-Trail World Tour yarışlarından biri olan organizasyonumuzun geldiği noktadan da çok mutluyuz. Bu organizasyonla ilgili hayallerimizi de her geçen yıl büyütüyoruz. Bu doğrultuda 2021 yılında da tüm gücümüzle sahada olacağız. Yarışlara katılacak sporculara şimdiden başarılar diliyoruz.”

ATİLLA KUDUOĞLU: SALOMON OLARAK İSİM SPONSORLUĞUNU 5 YIL DAHA UZATMAKTAN DOLAYI ÇOK MUTLUYUZ  


Salomon Türkiye Genel Müdürü Atilla Kuduoğlu medya mensupları ile şu bilgileri paylaştı: “Salomon Türkiye ile Argeus Travel & Events iş birliğinin beşinci yılını yaşıyoruz. Yarattığımız sinerjiden ve ülkemiz için oluşturduğumuz katma değerden çok mutluyuz. Ayrıca Salomon Türkiye olarak bu organizasyona 5 yıl daha isim sponsoru olmaya devam edecek ve iş birliğimizi toplamda 10 yıla taşıyacağız. Bunun için de büyük bir motivasyona sahibiz. Çünkü isim sponsorluğumuza, markamıza katkı sağlama bakışından çok ülkemize için değer yaratma perspektifinden bakıyoruz. İş birliğimizin hayata geçmesinde katkısı olan herkese bir kez daha teşekkür ediyoruz.” 


Corendon Airlines Pazarlama ve Kurumsal İletişim Sorumlusu Gökçe Uzun, Salomon Cappadocia Ultra Trail organizasyonunun bir parçası oldukları için çok mutlu olduklarını ve bu iş birliğinin uzun yıllar sürmesini dilediklerini belirtirken parkura çıkacak tüm sporculara da başarılar diledi. 


Touristica Kültür Turları Müdürü Burak Özdemir ise Salomon Cappadocia Ultra Trail’in turizm sektörümüz için büyük bir değer yarattığını ve böylesine bir organizasyona sponsorluk desteği verdikleri için çok mutlu olduklarını belirtti. Özdemir, bu tip etkinliklere sponsorluk destekleri vermeye devam ederek hem turizmin hem de sporun gelişimine katkı sağlamaya devam edeceklerini de vurguladı. 


Salomon Cappadocia Ultra Trail 2021, Ultra-Trail World Tour TV ve YouTube’dan canlı yayınlanacak. Salomon Cappadocia Ultra-Trail için bu yıl bir ilke de imza atılacak. Organizasyon, ilk kez Ultra-Trail World Tour TV’den canlı yayınlanacak ve dileyen herkes, dijital ortamda yarışı ücretsiz izleyebilecek. 


ELİT ATLET SAYISI ARTTI  


Salomon Cappadocia Ultra Trail, 2021 yılında elit atlet katılımıyla da fark yaratacak. Dünyanın en zor parkurlarından biri olan UTMB’de genel klasman üçüncüsü olan Salomon atleti Fransız Mathieu Blanchard, yine aynı yarışta genel klasman dokuzuncusu olan İsviçreli Diego Pazos, Belçika Milli Takımı’ndan Manuella Soccol, 2021 Mozart 100 yarışı birincisi Fedrik Vancraeynest, UTMB’de kürsü gören tek Türk sporcu olan Kemal Kukul, milli atletimiz Meryem Kılınç Gündoğdu ve yine Salomon Türkiye takımından Mehmet Soytürk gibi atletler, patika koşusu branşının Şampiyonlar Ligi olarak addedilen Ultra-Trail World Tour için şampiyona puanı alabilmek adına Kapadokya’da olacak.

İLK KEZ ADIM ADIM İLE İŞ BİRLİĞİ  


Türkiye’de atletizmin gelişimi ve genç sporcuların ultra maratonlara yönelmesi için değerli bir platform haline gelen Salomon Cappadocia Ultra-Trail, 2021 yılından itibaren iyilik peşinde de koşulacak. Adım Adım ile iş birliğini hayata geçiren patika koşusu yarışı, bu sayede ilk kez sporcuların Adım Adım ile birlikte koşmasını ve STK’ların projeleri için bağış toplanmasını sağlayacak. Salomon Cappadocia Ultra-Trail’de Adım Adım ile birlikte toplanacak bağışlar, STK’ların toplumsal değer yaratan projeler için kaynak yaratılmasını sağlayacak. Bağış süreci, 1 Kasım 2021’e kadar devam edecek. 

Etiketler
  Kaynak: UlusalAjans
  YORUMLAR 0 Yorum YORUM YAP
Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER SPOR Haberleri
PUAN DURUMU
Takım O G M B A Y P AV
1 Trabzonspor 15 12 0 3 31 11 39 +20
2 Konyaspor 15 7 2 6 23 13 27 +10
3 Fenerbahçe 15 8 4 3 24 17 27 +7
4 Hatayspor 15 8 5 2 23 17 26 +6
5 Başakşehir FK 15 8 6 1 23 16 25 +7
6 Alanyaspor 15 7 5 3 20 23 24 -3
7 Galatasaray 15 6 4 5 21 19 23 +2
8 Fatih Karagümrük 15 6 5 4 22 21 22 +1
9 Beşiktaş 15 6 6 3 22 22 21 0
10 Adana Demirspor 15 5 5 5 20 20 20 0
11 Sivasspor 15 4 4 7 21 15 19 +6
12 Giresunspor 15 5 6 4 15 13 19 +2
13 Kayserispor 15 5 6 4 20 22 19 -2
14 Altay 15 5 7 3 20 23 18 -3
15 Antalyaspor 15 5 7 3 18 22 18 -4
16 Gaziantep FK 14 5 6 3 17 21 18 -4
17 Yeni Malatyaspor 15 4 9 2 12 23 14 -11
18 Göztepe 14 2 7 5 13 20 11 -7
19 Kasımpaşa 15 2 8 5 14 22 11 -8
20 Çaykur Rizespor 15 3 11 1 12 31 10 -19
Takım O G M B A Y P AV
1 MKE Ankaragücü 15 9 3 3 25 11 30 +14
2 BB Erzurumspor 13 9 3 1 23 14 28 +9
3 Ümraniyespor 14 8 3 3 24 12 27 +12
4 Eyüpspor 14 8 3 3 24 18 27 +6
5 Bandırmaspor 14 8 5 1 22 12 25 +10
6 Samsunspor 14 6 4 4 20 18 22 +2
7 Tuzlaspor 13 6 4 3 15 11 21 +4
8 İstanbulspor 14 6 6 2 23 21 20 +2
9 Kocaelispor 14 6 6 2 14 16 20 -2
10 Gençlerbirliği 14 6 6 2 16 20 20 -4
11 Boluspor 14 5 5 4 18 16 19 +2
12 Adanaspor 15 5 6 4 17 19 19 -2
13 Menemenspor 14 5 6 3 20 25 18 -5
14 Bursaspor 14 5 7 2 20 22 17 -2
15 Manisa FK 15 5 8 2 17 22 17 -5
16 Denizlispor 14 4 7 3 14 21 15 -7
17 Keçiörengücü 14 4 8 2 16 22 14 -6
18 Altınordu 15 4 10 1 15 29 13 -14
19 Balıkesirspor 14 2 11 1 9 23 7 -14
Takım O G M B A Y P AV
1 Eyüpspor 38 28 2 8 82 25 92 +57
2 Sakaryaspor 38 21 5 12 74 35 75 +39
3 Kırşehir Belediyespor 38 21 8 9 57 32 72 +25
4 Kırklarelispor 38 19 6 13 60 32 70 +28
5 Van Spor 38 21 11 6 59 35 69 +24
6 Bodrumspor 38 18 11 9 80 48 63 +32
7 Etimesgut Belediyespor 38 18 13 7 63 36 61 +27
8 Karacabey Belediyespor 38 15 12 11 52 41 56 +11
9 Turgutluspor 38 16 16 6 44 56 54 -12
10 Serik Belediyespor 38 13 11 14 51 48 53 +3
11 Pendikspor 38 15 16 7 66 53 52 +13
12 Pazarspor 38 15 18 5 60 64 50 -4
13 Tarsus İdman Yurdu 38 13 15 10 56 55 49 +1
14 Bayburt Özel İdare Spor 38 14 18 6 52 61 48 -9
15 Sivas Belediyespor 38 11 14 13 63 58 46 +5
16 1922 Konyaspor 38 11 18 9 47 49 42 -2
17 Kastamonuspor 38 8 18 12 31 58 36 -27
18 Elazığspor 38 10 22 6 61 90 33 -29
19 Mamak FK 38 6 26 6 32 121 24 -89
20 Kardemir Karabükspor 38 1 34 3 16 109 3 -93
Takım O G M B A Y P AV
1 Diyarbekirspor 30 20 2 8 43 18 68 +25
2 1928 Bucaspor 30 20 3 7 58 18 67 +40
3 Yeşilyurt Belediyespor 30 17 8 5 50 27 56 +23
4 Ofspor 30 14 5 11 43 31 53 +12
5 Arnavutköy Belediye 30 13 8 9 40 29 48 +11
6 Edirnespor 30 12 9 9 34 31 45 +3
7 Belediye Derincespor 29 10 9 10 38 29 40 +9
8 Artvin Hopaspor 30 10 11 9 41 44 39 -3
9 Fatsa Belediyespor 30 10 12 8 22 31 38 -9
10 Kızılcabölükspor 30 9 11 10 34 33 37 +1
11 Nevşehir Belediyespor 30 9 14 7 31 31 34 0
12 Çankaya FK 30 10 16 4 28 48 34 -20
13 1877 Alemdağspor 30 9 15 6 37 48 33 -11
14 Antalya Kemerspor 30 7 17 6 27 50 27 -23
15 Payasspor 29 5 16 8 29 53 23 -24
16 Manisaspor 30 1 20 9 22 56 12 -34
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 10/12/2021 Altay vs Hatayspor
 11/12/2021 Fatih Karagümrük vs Konyaspor
 11/12/2021 Başakşehir FK vs Kasımpaşa
 11/12/2021 Çaykur Rizespor vs Göztepe
 11/12/2021 Antalyaspor vs Trabzonspor
 12/12/2021 Adana Demirspor vs Giresunspor
 12/12/2021 Yeni Malatyaspor vs Alanyaspor
 12/12/2021 Beşiktaş vs Kayserispor
 13/12/2021 Sivasspor vs Galatasaray
 13/12/2021 Gaziantep FK vs Fenerbahçe
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 10/12/2021 Gençlerbirliği vs Denizlispor
 10/12/2021 Kocaelispor vs BB Erzurumspor
 11/12/2021 Boluspor vs Adanaspor
 11/12/2021 Keçiörengücü vs Bandırmaspor
 11/12/2021 Tuzlaspor vs Menemenspor
 11/12/2021 Balıkesirspor vs Ümraniyespor
 11/12/2021 Bursaspor vs Manisa FK
 11/12/2021 İstanbulspor vs Eyüpspor
 12/12/2021 Samsunspor vs MKE Ankaragücü
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 11/12/2021 Ankaraspor vs Somaspor
 11/12/2021 Turgutluspor vs Etimesgut Belediyespor
 12/12/2021 Adıyaman FK vs Sarıyer
 12/12/2021 Afjet Afyonspor vs Bayburt Özel İdare Spor
 12/12/2021 Diyarbekir Spor vs Sivas Belediyespor
 12/12/2021 Ergene Velimeşe vs Kahramanmaraşspor
 12/12/2021 Hekimoğlu Trabzon vs Van Spor FK
 12/12/2021 İnegölspor vs Bodrumspor
 12/12/2021 Niğde Anadolu FK vs Çorum FK
 12/12/2021 Sakaryaspor vs Serik Belediyespor
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 11/12/2021 Hendek Spor vs Arnavutköy Belediye
 11/12/2021 Kahta 02 Spor vs Bergama Belediyespor
 11/12/2021 Sancaktepe FK vs Başkent Gözgözler Akademi FK
 12/12/2021 Batman Petrolspor vs Belediye Kütahyaspor
 12/12/2021 Çatalcaspor vs Artvin Hopaspor
 12/12/2021 Elazığspor vs Bursa Yıldırımspor
 12/12/2021 Erbaaspor vs Karaman Belediyespor
 12/12/2021 Nevşehir Belediyespor vs Fatsa Belediyespor
 12/12/2021 1954 Kelkit Bld.Spor vs Osmaniyespor FK

eskort gülbağ escort esenyurt escort escort

izmit escort bayan

bursa escort

sportturbo.net

kaçak iddaa

canlı bihis

kaçak bahis siteleri

kaçak bahis

bagibet

illegal bahis

bets10

escort escort bayan escort istanbul adalar escort anadolu yakası escort anal escort arnavutköy escort atakent escort ataköy escort ataşehir escort avcılar escort avrupa yakası escort bağcılar escort bahçelievler escort bahçeşehir escort bayrampaşa escort beşiktaş escort beykent escort beykoz escort beylikdüzü escort beyoğlu escort bostancı escort büyükçekmece escort çapa escort çatalca escort çekmeköy escort erenköy escort etiler escort eyüp escort fatih escort fenerbahçe escort florya escort fulya escort gaziosmanpaşa escort gecelik escort göztepe escort grup escort gülbağ escort güngören escort halkalı escort haramidere escort hasanpaşa escort ikitelli escort iranlı escort ıspartakule escort istanbul masaj salonu masöz bayan japon escort kadıköy escort kağıthane escort kartal escort kayaşehir escort kızıltoprak escort küçükçekmece escort küçükyalı escort kurtköy escort mahmutbey escort maltepe escort merter escort nişantaşı escort ortaköy escort osmanbey escort pendik escort rus escort sahibe escort sancaktepe escort sarıyer escort şerifali escort şile escort silivri escort şirinevler escort şişli escort şişli masöz suadiye escort sultanbeyli escort sultangazi escort taksim escort topkapı escort türbanlı escort tuzla escort ümraniye escort üsküdar escort zenci escort zeytinburnuescort
HABER ARŞİVİ
GAZETEMİZ
Tüm Anketler
Bugün Seçim Olsa Hangi Partiye Oy Verirsiniz?
ŞANS OYUNLARI
BİZİ TAKİP EDİN
  • YUKARI